od 1.11.2014r biegamy
Pietia, Sław, Tomo i TomaSz, przy okazji dbania o utrzymanie pożądanej masy startowej, postanowili wziąć udział w rywalizacji biegowej pt. Zimowy Paralotniowy Puchar Biegowy. Puchar kończy się 20 marca z początkiem sezonu paralotniowego. Endomondo to portal, w którym każdy może sobie prowadzić dziennik treningów w prawie dowolnej dyscyplinie. Rejestracja aktywności polegających na przemieszczaniu odbywa się za pomocą aplikacji w telefonie komórkowym. Resztę sportów np. pływanie wpisujemy z palca podając czas treningu i np. przepłynięty dystans. Można komentować treningi a nawet w czasie rzeczywistym dopingować kolegów. Kliknij na grafikę poniżej aby poznać aktualny stan rywalizacji.

kliknij aby obejrzeć stan rywalizacji

11.10.2014r zakończenie sezonu u Janusza
Tradycyjnie na terenie posiadłości Janusza zakończyliśmy sezon ogniskiem i wyżerką. Dodatkowo uczciliśmy fakt zmiany statusu jednego z kolegów (ale to raczej osobista sprawa nie do internetu). A po imprezie teamowy kronikarz/statystyk podsumował wyniki sportowe 2014 roku. Do sprawdzenia w dziale SPORT.

 team rohacka.pl +-

wrzesień i początek października 2014
Tegoroczny sezon nie rozpieszczał mnogością dni lotnych ani w PL ani w Alpach. Miłe zaskoczenie na przełomie kalendarzowego lata i jesieni. Kilka weekendów pod rząd ponadprzeciętne (jak na tę porę roku) warunki meteo pozwoliły na dłuższe przeloty co sprawiło, że podreperowaliśmy nasz ogólny nalot, a w klasyfikacji teamowej na serwerze xcc rohacka.pl dźwignęła się o kilka pozycji w górę. Poza tym jak zwykle w końcówce września udało się (Sławnemu i TomaSzowi) polatać w przepięknych okolicznościach w Dolomitach. Przy okazji potestowaliśmy kilka skrzydeł przed, czekającym niektórych z nas, odświeżeniem parku maszyn.

9-10.08.2014r i 22-24.08.2014 kolejne edycje Polskiej Ligi Paralotniowej
Poza lataniem w Konopkach z lepszymi lub gorszymi skutkami, oraz poza króciutkim wypadem TomaSza w Kobaridzie (138km) nie wiele się w ostatnim okresie dzieje. W ogóle obecny sezon jest trudny dla paralotniarzy z powodu krótkich okresów z tzw. warunem. Owszem zdarza się, ale na zasadzie "pojawiam się i znikam" - czyli pojawia się np. w piątek (kiedy większość pracuje), ale już w sobotę i niedzielę wieje, lub pada deszcz. W podanych w tytule terminach odbyły się dwie edycje PLP. Sławny z Anetą odwiedzili Michałków i Karkonosze. O wynikach w dziale SPORT.

19-20.07.2014r Puchar Beskidu Wyspowego
Pietia i Sławny biorą udział w pierwszej edycji Polskiej Ligi Paralotniowej organizowanej przez Stowarzyszenie Paralotniarzy Beskidu Wyspowego. Team rohacka.pl tym razem oprócz Pietii i Sławnego reprezentują gościnnie Czapkers i Dudi. Co z tego skoro nie opublikowano wyników drużynowych. W sobotę lataliśmy z górki Szczebel, a w niedzielę z góry Ćwilin. Obie konkurencje o długości 38 km. Skwar na startowisku i nieliczne noszenie nie ułatwiały nam latania, dlatego zadowolenie sprawiał każdy przeleciany kilometr. Więcej o wynikach w dziale SPORT.

pbw2014

10-13.07.2014r Paralotniowe Mistrzostwa Polski vol. 2
Druga runda tegorocznych Mistrzostw Polski rozegrana została w Szczyrku. W czwartek ścigał się tylko Greg, a w niedzielę dołączyli Sław i Dudi (gościnnie w barwach teamu). Oprócz tego na startowisku w niedzielę pojawili się również Tomo i TomaSz. Spektakularnego latania nie było, ale 2 ważne konkurencje zostały dopisane do dotychczasowych 4 (rozegranych w Tolminie miesiąc temu). Jak zwykle wynik znajdziesz w dziale SPORT.

pmp 2014

6.07.2014r sport
Zawody XC Konopki 2014 nie odbyły się w oficjalnym ani rezerwowym terminie z powodu niesprzyjających warunków atmosferyczneych Organizatorzy planują rozegrać zawody w innym terminie obecnego sezonu. O planowanym terminie będą powiadomieni e-mail'em wszyscy zarejestrowani zawodnicy. Oprócz tego stosowny komunikat ukarze się na grupie dyskusyjnej pl.rec.paralotnie.
W dziale SPORT można już znaleźć statystyki Polish and Lithuanian Open Paragliding Championship.

8-14.06.2014r Paralotniowe Mistrzostwa Polski
Podczas Polish and Lithuanian Open Paragliding Championship rozgrywanych w Słowenii w terminie 8-14.06.2014 reprezentantami naszego teamu byli Greg, Sław, Pachulak i gościnnie Dudi. Pogoda dopisała i rozegrano 4 bardzo ciekawie rozplanowane konkurencje. Dzięki temu, że punkty zwrotne były usytuowane w miejscach nieewidentnych dla latania XC tzn. w wysokich górach nieopodal Jeziora Bohińskiego lub daleko na przedpolu głównych grani - latanie podczas tych zawodów dało nam bardzo dużo satysfakcji z dolotu do mety. Nie wszyscy robiliśmy to w optymalnym tempie co spowodowało, że tabela wyników delikatnie mówiąc odbiega od naszych ambicji. Tym niemniej warto odnotować, że w klasyfikacji drużynowej zajęliśmy 12 miejsce, a najlepszy z naszych - Greg w klasyfikacji generalnej uplasował się na 42 pozycji pokonując np. obecną mistrzynię świata. W zawodach wzięło udział 137 pilotów. Więcej szczegółów pojawi się niebawem w dziale Sport.

koszulka zawodów

21.05.2014r pierwsza setka w tym sezonie
Pierwszą stówkę w tym sezonie w teamie poleciał Pachulak. Lot z Konopek na Mazury pod Biskupiec - w środku tygodnia (a jakżeby inaczej ;-)). Tego dnia Januszowi zabrakło niecałe 4km aby były od razu 2 setki. Miejmy nadzieję, że worek z dobrymi przelotami się rozwiązał. W Konopkach w tę środę była kamera. A oto film autorstwa Szuwarka.

20.05.2014r ruszają zapisy na I Paralotniowy Puchar Mazowsza
Warszawski Klub Paralotniowy „Tęcza” (gościnnie na stronie rohacka.pl) oraz Team rohacka.pl zapraszają do udziału w zawodach XC Konopki 2014, które odbędą się w ostatni weekend czerwca. Zapisy, niezbędne regulaminy, a po zakończeniu również wyniki zawodów mamy przyjemność gościć na naszej stronie. Aby przejść do podstrony zawodów wystarczy kliknąć w stoper lub w górnym menu wybrać "Konopki" a potem odszukać interesujące odnośniki w prawym menu.

XC Konopki 2014.

17.05.2014r nowa galeria
Skoro pada, to dziś zamieszczam galerię z Chin. Uwaga, każde zdjęcie jest podpisane.

15.05.2014r odrobienie zaległości w czytelni
Środek maja to prawie sam środek sezonu paralotniowego, może więc czas na relację z wyprawy do Państwa Środka. W te dżdżyste majowe dni przypomniałem sobie o tym, że zapomniałem zamieścić na naszej stronie artykuł opisujący ubiegłoroczny pobyt w Chinach. Miłej lektury. Jutro też będzie padać.

Kliknij aby przeczytać artykuł.

29-30.03.2014r inauguracja górsko-nizinna w PL
Piękny weekend marcowy zaowocował gromadnym teamowym lataniem. Greg, Sław i TomaSz po wdrapaniu się na Skrzyczne (kolejka krzesełkowa w remoncie) zalatali do ścięcia białka. Bez przelotów ale za to w luksusowym akwarium - czyt. liczba paralotni w powietrzu to 1/4 tego co by było gdyby kolejka była czynna. Za to niedziela - to już mega akwarium na Żarze. Ruchome kadry - w pierwszej minucie filmu widać nasze starty. Tam kolejka działała. Sufit znacznie wyżej niż w sobotę to i od cyca się oderwaliśmy. Nic spektakularnego ale w marcu... w Polsce... Pietia w sobotę pierwszy w sezonie komin wykręcił na płaskim w Łękach i też wrócił zadowolony.

skrzyczne 29.03.2014

4.02.2014r WKP Tęcza
Rejestracja Warszawskiego Klubu Paralotniowego Tęcza. Zapytasz: co to ma wspólnego z rohacka.pl. A więc ma, bo do Tęczy wstąpili Greg, Pietia, Sław i Pachulak. To konieczność aby móc otrzymać czyt. wykupić licencję sportową FAI, która uprawnia do udziału w zawodach paraotniowych np. Mistrzostwach Polski. WKP Tęcza został zarejestrowany jako klub sportowy i wstąpił do AP. Tylko członkowie AP mogą ubiegać się o legitkę FAI.

licencja FAI

10.01.2014r rohacka.pl w komplecie!
Nie jest nas może wiele, ale mimo to zgromadzenie nas w jednym miejscu i czasie, zdarza się niezwykle rzadko. Wielkrotnie robiliśmy różne spotkania, imprezowaliśmy tu i tam, ale zawsze komuś coś wypadło, ktoś nie mógł, etc. Doskonale widać to na zdjęciach w dziale Team, gdzie zazwyczaj kogoś brakuje, pomimo, że nie zawsze osoba po drugiej stronie aparatu fotograficznego jest członkiem teamu... No i stało się! Za sprawą Janusza stawiliśmy się, nie dosyć że w komplecie to jeszcze z rodzinami i przyjaciółmi! I nie było to na żadnym startowisku, lądowisku czy innym lotnisku, ale... w Filharmonii ;-) Janusz, prosimy o więcej!

Rohacka w Filharmonii


12.10.2013r podsumowanie sezonu sportowego
30.09.2013 zakończyła się rywalizacja sportowa w przelotach. Jak co roku zestawiliśmy nasze wyniki w jedną tabelę, która dostępna jest w dziale SPORT.

22-25.09.2013r $$$
Aneta, Sław i Pachulak jadą do Campitello di Fassa na latanie w Dolomitach (zwanych pieszczotliwie "dolcami"). Od niedzieli do środy wydały 4 dni widokowego latania. We wtorek Sławnemu udało się oblecieć kształtny trójkącik FAI z wizytą nad wszystkimi okolicznymi szczytami - SassoPiatto, SassoLungo, Gruppo del Sella, Sas Pordoi, Marmolada. Wszyscy zadowoleni. Dżidża wyjazd!

31.07-3.08.2013r rohacka.pl sprawdza nowe "przelotowe" miejsce
Pietia i Sław postanawiają sprawdzić modne ostatnio miejsce do długich przelotów - Grente. Po jednym dniu w Greifenburgu oraz spotkaniu TomaSza urlopującego z rodziną jedziemy do Włoch. Kemping w miejscowości Antholz. Wejście na startowisko z tzw. buta. Do pokonania deniwelacja ok. 1000 m. Ciężko ale warto, bo miejsce urokliwe i z potencjałem na rekordowe trójkąty płaskie i FAI. Tym razem nikt życiówek nie poprawił, ale jeszcze tu wrócimy.

5-8.07.2013r atak na latanie
Greg, Pietia, Sław, TomaSz i Qbowy (spoza teamu) decydują się zaatakować południe Europy. Prognozy w zależności od portalu - optymistyczne i średnie. W Bassano okazuje się, że sprawdziły się te gorsze. Krótkie loty. Niedzielę i poniedziałek postanowiliśmy spędzić w Karkonoszach. Tam udało się dłużej polatać po startach z Małej Kopy w Karpaczu. Fajne widoczki.

13-15.06.2013r strzał w Alpy
W tych dniach Pietia i Pachulak wraz z dwoma kolegami spoza teamu zaatakowali Alpy. Wyjazd udany - pierwszego dnia trójkąt FAI w Greifenburgu, dwa kolejne dni jak zwykle loty w okolicach stu kilometrów w Kobaridzie. Drużynowo rohacka.pl podciągnięta mniej więcej w połowę pierwszej dziesiątki :-).

29.05-1.06.2013r Rohacka.pl w Chinach
Pobyt w Chinach Anety i Sławka trwał 2,5 tygodnia, ale udało się polatać tylko przez 4 dni. W wakacyjnej wyprawie oprócz wspomnianych wzięło udział jeszcze 5 innych paralotniarzy oraz dwie nielatające osoby. No cóż pod kątem paralotniowym miodu nie było chociaż Sław zawalczył w rozgrywanych akurat zawodach, za to doznania estetyczne i kulinarne niesamowite.

25.05.2013r Konopki-Borsk - Jest relacja!
Po ubiegłotygodniowym ponaddwustukilometrowym przelocie Pachulaka i Grega musiała powstać relacja. Zapraszamy do lektury!

15.05.2013r to TEN dzień 2 x 200+
Udany atak na warun w środku tygodnia. Dziś rozdziewiczanie nowej wyciągarki w Konopkach, Greg i Pachulak lecą ponad 220 km każdy. Greg ze swoim rekordem życiowym 221km trafia również do elitarnego klubu200. 226-kilometrowy lot Pachulaka imponuje prędkością - średnia ponad 45km/h (!). Czasami warto wziąć urlop na żądanie ;-).

21.04.2013r inauguracja sezonu
Dziś pierwsze hole w Konopkach. Sprzęt odkurzony, wszystko działa. Ludzie trochę jeszcze we śnie, ale pierwsze przeloty zaliczyli Janusz, Greg i Pietia. Pomyśleć, że rok temu poszło już 150 km, a w tym roku dopiero rozprostowujemy skrzydła...

57.02.2013r Koniec zimy odwołany.
Ponieważ luty postanowił się nie skończyć po 28 dniach musieliśmy odwołać wiosnę w tym roku. Obudzeni z zimowego snu, obróciliśmy się na drugi bok i ... dajcie znać, jakby się coś zmieniło ;-)

28.02.2013r Koniec zimy?
Nasz teamowy astrolog, Tomo, obwieścił że zima zaczyna się kończyć. Żeby nie być gołosłownym przysłał nam dowód - nagranie pierwszego kosa śpiewającego u niego w ogródku. To prawda - zaczyna się marzec, miesiąc w którym zima powoli daje za wygraną. Czas zatem obudzić się z zimowego snu, przewietrzyć zapasy, przejrzeć glajty, naładować radia... W zeszłym roku pierwsze kilometry w Konopkach robiliśmy 24 marca. Jak będzie tym razem? Dowiemy się mam nadzieję niebawem ;-)

­