Home Informacje
PDF Drukuj Email

Zaproszenie do uczestnictwa w I Pucharze Mazowsza – XC Konopki 2014

 

Warszawski Klub Paralotniowy „Tęcza” oraz Klub Paralotniowy „rohacka.pl" zapraszają do uczestnictwa w I Pucharze Mazowsza – XC Konopki 2014. Impreza odbędzie się 28-29 czerwca 2014 r. w terminie rezerwowym 5-7 lipca 2014 r. w miejscowości Konopki k./Mławy, ok. 120 km na N od Warszawy, trasą S7. Szczegóły dojazdu do Konopek można znaleźć tu.

PATRONAT MEDIALNY:

FUNDATOR PUCHARU I MEDALI:

FUNDATOR NAGRÓD DLA ZWYCIĘZCÓW:

 

XC Konopki 2014 są też jedną z edycji klubowego Paralotniowego Pucharu Federacji 2014 organizowanego przez Polską Federację Paralotniową. W związku z tym szczególnie zapraszamy drużyny klubowe z całej Polski do rywalizacji drużynowej. Zasady rywalizacji w klubowym Paralotniowym Pucharze Federacji są opisane na stronie www.pfp.waw.pl/sport/ oraz w zakładce Regulaminy naszej strony.

 

XC Konopki 2014 to zawody nizinne, w których starty odbywają za pomocą wyciągarki holującej pilotów. W związku z tym ograniczeniem organizatorzy limitują liczbę startujących do 40 zawodników. Przy rejestracji preferowani będą piloci latający w drużynach klubowych i posiadają umiejętności potrzebne do startów holowanych.

 

Przewidujemy rywalizację w następujących kategoriach:

  1. najlepszy klub

  2. najlepszy pilot (klasa serial, sport i fun)

  3. najlepsza pilotka

  4. najlepszy junior

W zależności od pogody przewidujemy konkurencje obszarowe, przeloty otwarte i klasyczne taski z punktami zwrotnymi więc będzie okazja do nauki, zbierania doświadczeń i świetnej zabawy.

Punkty zwrotne zawodów można pobrać w zakładce „Regulaminy”.

 

Wpisowe na zawody to 120 zł (do 24.06.2014) lub 140 zł (od 25.06.2014) obejmuje hole dla zawodników, imprezę integracyjną, nocleg na polu namiotowym, sanitariaty i organizację zawodów oraz nagrody dla zwycięzców.

Konto do wpłat: 53 1750 0012 0000 0000 2327 1486 w Raiffeisen Polbank (Warszawski Klub Paralotniowy „Tęcza”).

 

 

Do wygrania również koszulki z dedykacją od Tomy Coconei (www.tomicoconea.com), którego chyba nie trzeba przedstawiać.

Coconea podpisuje koszulki.Toma i Jacek.Nagroda XC Konopki.

W trakcie zawodów odbywać się będzie również piknik paralotniowy, w trakcie ktorego będzie można polatać w tandemie, testować sprzęt paralotniowy (skrzydła i uprzęże) oraz wymienić się doświadczeniami w trakcie wieczornych imprez integracyjnych.

 

Zapraszamy wszystkie szkoły paralotniowe, kluby i stowarzyszenia do rejestrowania swoich drużyn i do rywalizacji sportowej. Formuła rywalizacji klubowej jest nowatorskim podejściem do rywalizacji paralotniowej i mamy nadzieję, że spotka się z dużym zainteresowaniem wszystkich lokalnych klubów, szkół i stowarzyszeń w całej Polsce.

 

Szczegółowe informacje dotyczące organizacji zawodów.

Regulamin XC Konopki.

Zasady punktacji drużynowej.

 

Zainteresowanych prosimy o kontakt we wszystkich sprawach z organizatorami pod adresem e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 

Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: Joomla Template, mysql tables. Valid XHTML and CSS.