Home 2017
2017 PDF Drukuj Email

Sezon sportowy 2017 za sprawą Dudiego można uznać za rozpoczęty.

Puchar Beskidu Wyspowego, Mszana Dolna 27-28.05.2017

Pierwsze zawody w tym roku z udziałem naszego teamowicza to Puchar Beskidu Wyspowego. Wielokrotnie nasi startowali w organizowanych tu zawodach, tym razem na udział zdecydował się tylko Dudi. W sobotę start ze Śnieżnicy - konkurencja niespełna 32 km - dziewięciu pilotów na mecie, Dudi - 9. W niedzielę start ze Szczebla - konkurencja niecałe 45 km - nikt nie doleciał do mety, Dudi - 7. W klasyfikacji generalnej w klasie SPORT - Dudi stanął na trzecim stopniu podium. Gratulacje.

Paralotniowe Mistrzostwa Polski i Serbii, Kopaonik 14-19.08.2017

Podobnie jak w ubiegłym roku (prawdopodobnie stało się to już normą również na przyszłość) Komisja Lotniowa i Paralotniowa Aeroklubu Polski dokonała selekcji wśród chętnych do udziału w mistrzostwach kraju. Oznacza to, że nie każdy mógł wziąć w nich udział. W tym roku, spośród wyselekcjonowanych pilotów, z naszego teamu, na start zdecydował się tylko Pachulak. W zawodach ścigało się 137 pilotów, w tym 72 z Polski. Pogoda w Serbii okazała się kapryśna i zdołano rozegrać tylko 3 konkurencje (65, 80 i 92 km), co jednak wystarczyło, aby zgodnie z regulaminem wyłonić Mistrza Polski, którym został Michał Gierlach. Nasz teamowy reprezentant - Pachulak latający na UP Trango XC3 uplasował się na 79 pozycji w overallu i 43 wśród Polaków.

Paralotniowe Mistrzostwa Kazachstanu, Ush-Konyr 23-28.08.2017

W Mistrzostwach Kazachstanu wzięło udział 124 pilotów głównie z Azji (Rosję i Turcję dla uproszczenia zaliczam do Azji (sic!)). Wśród 4 Europejczyków (2 z Polski i 2 z Ukrainy) znalazł się reprezentant naszego teamu - Sław(ny). Wszystkie konkurencje zaczynały się na startowisku Ush-Konyr 1960m n.p.m. znajdującym się w rejonie Zalijskiego Ałatau, który z kolei należy do wielkiego pasma gór Tien Szan. Pięć tasków o długościach od 50 do 77 km były rozłożone w dolinie, gdyż w wysokich górach nie ma infrastruktury pozwalającej na szybki powrót do "cywilizacji". A szkoda, bo góry kusiły. Co ciekawe zawody wygrali Irańczycy (najlepszy z miejscowych zajął 17 miejsce). Sław uplasował się na 73 pozycji w overallu. Klasy SPORT do tej pory nie opublikowano.

XCPortal 2017

W tym roku nie zanotowano już tak lawinowego wzrostu uczestników jak w latach ubiegłych - w sumie było ich 687 (co i tak stanowi 3-krotność uczestników w konkurencyjnym XCC). Reguły gry pozostały identyczne jak w ubiegłym roku: maksymalnie 7 lotów, w tym obowiązkowo trójkąt FAI (liczony 1,5 punktu za kilometr), trójkąt płaski (1,3pkt/1km) i przelot otwarty (1:1), bez obowiązkowych lotów w Polsce. A oto nasze wyniki:

XCC 2017

W tegorocznych rozgrywkach wzięło udział już tylko 207 paralotniarzy. Wyraźnie brak oceny lotów pod kątem przestrzegania przez zawodników stref lotniczych nie odpowiada większości potencjalnych uczestników. WJedyna reguła to - minimum 2 loty wykonane w Polsce spośród 6 najlepszych zaliczanych do klasyfikacji. Nasze wyniki (wysyłanie lotów na ten portal odpuścili Sław, Dudi i Pachulak):