Home 2015
2015 PDF Drukuj Email

Lista zawodów, w których wzięliśmy udział w 2015 roku.

Paralotniowe Mistrzostwa Polski, Czech i Słowacji 26.07-1.08.2015

Początkowo na mistrzostwa miała jechać silna ekipa rohackowa. Ostatecznie w zawodach wzięli udział tylko Greg i Sław. Oprócz nas startowało w sumie 146 pilotów z 8 krajów (głównie słowiańskich ;-)). Komisja ds. konkurencji codziennie układała ciekawe taski o wielu wariantach oblotu tras o długościach od 57 do 95 km. Organizator zdecydował się użyć formułę FTV co oznacza, że 1/4 punktów najgorszych wyników danego zawodnika zostaje odejmowana. Taki wariant zachęca zawodników do podjęcia ryzyka w celu najszybszego oblecenia konkurencji. Ryzykant, jak wiadomo, może przedwcześnie przyglebić - jednak raz na cztery loty wolno każdemu bez szkody dla ostatecznej pozycji w klasyfikacji. Zawody wygrał Słowak - Peter Vyparina przed Michałem Gierlachem i Rosjaninem Alexem Tarakanowem. Oficjalnym Mistrzem Polskim został Michał Gierlach. Pełna klasyfikacja. Cóż, my nie możemy uznać tych zawodów za udane bowiem Greg uplasował się na 30 pozycji, a Sław na 49. Może w przyszłym roku będzie lepiej.

XCPortal 2015

W tegorocznym konkursie lotów XC Portalu wzięło udział 618 pilotów paralotni to jest nieomal 2-krotnie więcej niż w konkurencyjnym XCC (wyniki poniżej). Reguły gry: maksymalnie 6 lotów, w tym obowiązkowo trójkąt FAI (liczony 1,5 punktu za kilometr), trójkąt płaski (1,3pkt/1km) i przelot otwarty (1:1), w tym obowiązkowo 3 loty ze startem w Polsce. Niestety tak jak rok temu nie wprowadzono klasyfikacji drużynowej. A oto nasze wyniki (Artur nie zgłaszał lotów na ten serwer):

XCC 2015

W tegorocznych rozgrywkach wzięło udział 337 paralotniarzy. W tym konkursie bez zmian, jedyna reguła to - minimum 2 loty spośród 6 wykonane w Polsce, reszta dowolna. Nasze wyniki:

180 139 113 159,1 4 153,7

W klasyfikacji DRUŻYNOWEJ zajęliśmy II miejsce (najlepsze w historii naszego teamu!).

W klasyfikacji WEEKEND (tylko loty z sobót i niedziel) czyli w klasie ludu pracującego - mamy dwa miejsca na podium - I miejsce Janusz, II miejsce Tomo. Kolejna klasyfikacja POLSKIE NIZINY - drugi Janusz, czwarty Tomo. Na koniec statystyk - nasza ulubiona klasa SENIORów, którą zdominował Janusz (nasz jedyny przedstawiciel tej tajemniczej kategorii :-)).

Aeroklub PolskiPolski Ranking Pilotów Paralotniowych 2015

W tym roku Aeroklub Polski wprowadził rewolucyjną zmianę do sposobu naliczania punktów za osiągnięcia w zawodach, bowiem oprócz zawodów prędkościowych doliczone zostały punkty za całoroczną rywalizację przelotową. Punkty za przeloty zostały obliczone na podstawie lotów zgromadzonych na stronie WXC World XC Online contest 2015. W rankingu sklasyfikowano 90 zawodników, którzy wyrobili sobie licencje sportowe FAI.