Wpisany przez Administrator

To (jak zapewne się domyślasz) drugi sezon, w którym piloci teamu Rohačka Paragliding zdecydowali się na współzawodnictwo.

Braliśmy udział w PolishOpen/PMP/LoopCup’2004, DutchOpen’2004, CzechOpen’2004, PolishOpen2’2004 i OLC’2004 oraz zostaliśmy sklasyfikowani w Rankingu’2004. Jeśli nie rozumiesz tych skrótów zapraszam do zapoznania się z artykułem wstępnym .

Polish OpenParalotniowe Mistrzostwa Polski, 23-28.05.2004r.

Zawody odbyły się w Pieve d'Alpago. Uczestniczyło w nich 83 pilotów z 19 drużyn/teamów z 8 krajów (Czechy, Litwa, Polska, Rosja, Słowacja, Słowenia, Wielka Brytania, Włochy).

Pełna klasyfikacja końcowa zawodów.

Ponieważ zawody miały rangę Paralotniowych Mistrzostw Polski, to należałoby umieścić tu oficjalną klasyfikację tych mistrzostw.
KLASYFIKACJA INDYWIDUALNA PARALOTNIOWYCH MISTRZOSTW POLSKI '2004
Złoto Marcin Tobiszewski
Srebro Krzysztof Ziółkowski
Brąz Robert Bernat
... ...
22 Janusz Fuzowski (Rohačka Paragliding)
35 Tomek Machałowski (Rohačka Paragliding)
37 Rafał Pachulski (gościnnie Rohačka Paragliding)
38 Sławek Kędziak (Rohačka Paragliding)
47 Grzegorz Fabijaniak (Rohačka Paragliding)
51 Artur Woźniak (Rohačka Paragliding)

Sklasyfikowano 57 polskich pilotów a pełna lista końcowa PMP'2004.
KLASYFIKACJA DRUŻYNOWA
1 DJP Kovk Slo Team
2 Pro Paragliding
3 Aeroklub Leszczyński
... ...
9 Rohačka Paragliding (wtedy jeszcze Association)

Z pełnej listy teamów można wyczytać kto, w której konkurencji punktował dla drużyny. Patrz na gwiazdki przy punktacji poszczególnych pilotów.

Dutch OpenDutch Open, 24.07-31.07.2004r.

Otwarte mistrzostwa Holandii rozegrano w znanej paralotniarzom miejscowości Tolmin na Słowenii. W zawodach udział wzięło 97 pilotów w tym 11 Polaków. Z naszego teamu zdecydował się na start tylko Janusz Fuzowski. Wygrał Rosjanin Mikołaj Szorohow przed Słoweńcem Jurijem Vidicem i następnym Słoweńcem Milą Razingerem. Janusz Fuzowski zajął 71 pozycję zdobywając 1214 punktów. Ciekawostką tych zawodów jest na pewno fakt, że klasyfikację kobiet wygrała Polka - Klaudia Bułgakow. Kliknięcie na logo zawodów przeniesie Cię na stronę FAI zawierającą szczegółowe wyniki.

Czech OpenCzech Open 2004, 8.08-14.08.2004r.

Otwarte mistrzostwa Czech również zorganizowano w Tolminie na Słowenii. Tu stawiło się na start 124 zawodników w tym 15 Polaków. I znowu z Rohački Paragliding wystartował tylko Janusz Fuzowski. Wygrał Czech Tomás Brauner przed swoim rodakiem Radkiem Večeřą i Rosjaninem Mikołajem Szorohowem. Janusz Fuzowski uplasował się na 97 pozycji zdobywając 1118 punktów. Kliknięcie na logo zawodów przeniesie Cię na stronę FAI zawierającą szczegółowe wyniki.

Polish OpenPolish Open II 2004, 18.09-25.09.2004r.

Organizator majowych otwartych Mistrzostw Polski zachęcony sukcesem organizacyjnym i wysoką frekwencją zdecydował się zorganizować drugą edycję Polish Open w okolicach Cornizzolo we Włoszech, na którą zjechało się... tylko 12 pilotów gotowych do startu. Wystąpili tam Holendrzy, Polacy i Słowacy.
Team Rohačka Paragliding reprezentowali Sław i Tomo. "Obok" zawodów latała również Aneta.
1 Gabriel Kanuch (Svk) 1376
2 Stefan Vyparina (Svk) 1359
3 Walter Wojciechowski (PL) 1237
... ... ...
6 Sławek Kędziak (Rohačka Paragliding) 910
9 Tomek Machałowski (Rohačka Paragliding) 716

Pełna  klasyfikacja końcowa zawodów znajduje się w jednym z artykułów naszej czytelni.

OLCOLC 2004

W drugiej edycji polskiego OLC wzięło udział 70 paralotniarzy. W indywidualnej klasyfikacji FAI-3 liczy się sumę punktów z trzech najlepszych lotów, z których conajmniej jeden musi być wykonany w Polsce.

Pełna klasyfikacja idywidualna FAI-3 .

Sklasyfikowano 13 teamów, spośród których ROHAČKA PARAGLIDING zajęła 3 miejsce w DRUŻYNOWEJ KLASYFIKACJI FAI-3.
FAI-3 KLASYFIKACJA DRUŻYNOWA
1 Pro Paragliding Team 1655,34
2 Glide Club Gdynia 1534,00
3 Rohačka Paragliding Association 1455,74

Liczono 3 najlepsze loty czterech najlepszych pilotów z teamu. Tu można zobaczyć, kto jak punktował.
WSZYSTKIE LOTY - STATYSTYKA INDYWIDUALNA
3 Janusz Fuzowski 2977,49 1922.11 49
19 Tomek Machałowski 969,80 601.36 18
29 Grzegorz Fabijaniak 738,54 484.96 16
31 Sławek Kędziak 693,31 435.51 13
61 Artur Woźniak 131,67 87.78 4

Pełna statystyka indywidualna wszystkich lotów .